IMG_1256

zasada 3xS czyli jak przyspieszyć poród? dla ludzi o mocnych nerwach. ;)

Czy można bezinwazyjnie przyspieszyć poród?
Całą ciążę czekałam wyznaczony termin porodu.
Wielki dzień miał nastąpić 03.05.2016, odliczałam tygodnie, a potem dni. Minął, a ja wciąż byłam w ciąży. Nie chciałam cesarskiego cięcia (żadnych przeciwskazań do porodu naturalnego), więc zaczęłam szukać naturalnych metod przyspieszenia porodu.
Sprawdziłam kilka, czy zadziałały?

 

Dowiedziałam się, że tylko 3% kobiet rodzi w terminie, ale ta informacja mnie nie uspokoiła. Spotkanie z ginekologiem, który kazał cierpliwie czekać trochę zrelaksowała, ale i tak postanowiłam sprawdzić naturalne metody przyspieszające przyjście dziecka na świat.
Wybrałam kilka, które są bliskie memu sercu. 😉

IMG_0966

 

SPACER
Zaczęłam od spacerów, tutaj grawitacja bardzo pomaga.

NAPAR Z BAZYLII I OREGANO 
Oprócz spacerów przetestowałam napar z bazylii i oregano. Świeże liście zaparzyłam w gorącej wodzie i sączyłam przez kilka godzin. Legenda głosi, że ta mieszanka przyspiesza pojawienie się skurczy porodowych. Zanim powiem czy zadziałała dorzucę sposób.

REFLEKSOLOGIA czyli masaż stóp. O pomoc poprosiłam znajomą masażystkę, bo trzeba wiedzieć, które punkty uciskać. Już w trakcie masażu poczułam skurcze tzw. przepowiadające.

Dorzuciłam jeszcze KĄPIEL W WANNIE, dzięki czemu miałam czas na kobiecą prasówkę.

IMG_1036

3xS
Na koniec zasada 3xS, którą podrzuciła mi położna czyli schody, shopping i sex. Tę zasadę pokocha każda kobieta.

Po sprawdzeniu wszystkich patentów na własnej skórze, dnia następnego zaczęłam rodzić. Okazuje się, że działają, trudno jednoznacznie określić, który sposób jest najefektywniejszy, ale najlepiej przekonać się osobiście.
Pamiętajcie tylko, żeby skonsultować się z lekarzem, a nie z farmaceutą, zanim przystąpicie do działań. I wbrew znanemu sloganowi reklamowemu, spokojnie można to robić w domu.
A jak Wasze doświadczenia?

Posted in Blog, Mama and tagged , , .

6 Comments

  1. KOCHANA GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERDUCHA W KOŃCU MOGĘ PUŚCIĆ KCIUKI TAK BARDZO SIĘ CIESZE ŻE JEST JUŻ NA ŚWIECIE TWOJA MAŁA ISTOTKA WSPANIALE BUZIACZKI DLA WAS I WSZYSTKIEGO CO NAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *