img-2167_1

WYWIADY z aktorami czyli moja droga do gwiazd. ;)

Zawsze chciałam robić wywiady, bo lubię rozmawiać z ludźmi.
Moją ulubioną kategorią są wywiady z gwiazdami zagranicznymi. Takie wywiady to podwójne wyzwanie. Po pierwsze spotykasz osobę, którą podziwiasz za grę aktorską lub kręci Cię jej muzyka. Po drugie jest dodatkowe wyzwanie czyli rozmowa w obcym języku.

img-2113_1
Największym przeżyciem do tej pory był wywiad z Vin Diesel. Poleciałam do Londynu, żeby porozmawiać z aktorami filmu the Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki).
Najpierw dziennikarze z całego świata spotykają się na projekcji. Dzięki temu wiemy o co pytać dnia następnego i łatwiej uniknąć wpadek. 😉
Wywiady odbywają się w jednym z londyńskich hoteli.
Każdy z aktorów siedzi w osobnym pokoju. Dziennikarze kolejno są proszeni do poszczególnych sal. Przed wejściem na rozmowę osoba z PR informuje o co nie można pytać i najczęściej proszą, by nie robić selfie z gwiazdami, ale ja łamię tę zasadę. 😉 Wchodzę do pokoju, jest w nim kilka osób, gwiazda czeka na fotelu, dwie kamery i fotel dla mnie. Sprzęt i światło jest ustawione, siadam i można zadawać pytania.
W przypadku Vin Diesel, nie było łatwo, bo kiedy weszłam, powiedział do mnie tym swoim niskim głosem: Hello Marta, I was waiting for you. I jaka była moja reakcja: zapomniałam jak się nazywam. :) Na szczęście później było lepiej, bo to fajny, wyluzowany gość, który odpowiada na pytania, jest zabawny i szanuje rozmówcę.

img-2191

fot by Andre Westrate

To jest czadowe uczucie, kiedy poznajesz ulubionego aktora/aktorkę albo innego idola.
Mogłabym udawać, że mnie to nie kręci,ale jednak kręci. :)
Są jednak aktorzy, z którymi cieżko się dogadać, mój ulubiony przykład to Jeremy Renner.
Jeremy nie odpowiadał na pytania, tylko odburkiwał i patrzył w jeden punkt, jakby zahipnotyzowany.
Co robię w takich sytuacjach? Zachowuję zimną krew i pytam dalej. Najważniejsze to nie dać się wyprowadzić z równowagi, nie wkurzyć gwiazdora i uzyskać swoje.
Warto porozmawiać z gwiazdą chwilę przed wywiadem, żeby stworzyć klimat.
Ja zawsze jestem sobą i stawiam na szczerość. Moje poczucie humoru jest odrobinę sarkastyczne, ale do tej pory działa i nikt mi głowy nie urwał.

Jak przygotowuje się do wywiadów?
Czytam informacje dotyczące gwiazdy, sprawdzam profile w social mediach i oglądam wywiady, których już udzielili. Sprawdzam co lubią, które pytania ich wkurzają i czy można ich sprowokować do aktywności np.śpiewu lub tańca.
Przygotowuję sobie pytania,ale nigdy nie mam ich ze sobą podczas wywiadu. Stawiam na słuchanie i zakładam, że rozmowa może pójść w zupełnie nowym kierunku. To tworzy z gwiazdą “intymny” klimat i rozmowa staje się przyjemniejsza.

Jak trenuję?
Trenuje rozmawiając z ludźmi. Często zadaje pytania i słucham.
Kiedy mieszkałam w Londynie chodziłam na spotkania z gwiazdami organizowane przez sklep Apple. Tam przełamałam się i zaczęłam zadawać pytania. To dobry sposób na pokonanie nieśmiałości i bariery językowej.
Ważne, żeby pamiętać, że ludzie zagranicą są bardzo wyrozumiali i nigdy nie szydzą z tego jak mówimy w ich języku. Dlatego nie ma się co przejmować i pytać, rozmawiać, bo jak wiadomo praktyka czyni mistrza.

IMG_8057

Moje wymarzone wywiady?
Ellen Degeneres,bo cenię jej poczucie humoru. Justin Bieber, bo wywiad byłby nieprzewidywalny. Leonardo Di Caprio i Bradley Cooper, bo wszystkie koleżanki się w nich kochają oraz siostry Kardashian, bo muszę zobaczyć te pośladki. 😉

Posted in Blog, Lifestyle and tagged , , , , .

6 Comments

  1. Poznałem panią dzięki temu, że prowadziła pani „Najlepszy Program” w Eska TV. Wg. mnie nieźle sobie pani radziła jako prowadząca, niestety nie dane mi było porozmawiać z panią na antenie, a szkoda… :( Chciałbym kiedyś prowadzić programy w telewizji, np. w Eska TV i dlatego będę starał się czytać na bieżąco pani wpisy na blogu. Pozdrawiam i życzę powodzenia z blogiem! :)

    • To postaram sie pisac jak najwiecej w temacie.Castigi,staże,etc.
      Dzieki za cieple slowa i trzymam kciuki za Twoje marzenia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *