IMG_0398

MODELKĄ być czy nie być?

Cześć, mam na imię Marta i zazdroszczę dziewczynom, które są modelkami. 😉
Miałam oczywiście swoje próby wejścia w tę działkę show biznesu, ale raz ktoś mi powiedział, że jestem za duża i się poddałam. Po latach dochodzę do wniosku, że trzeba podejść to tematu na spokojnie i bardzo racjonalnie. Trochę jak sportowcy. Wygrywają Ci, którzy mimo wszystko się nie poddają np. Robert Lewandowski.


Jeżeli marzy Ci się zawód modelki sprawdź w internecie najlepsze agencje.
Wyślij do nich zdjęcia i poczekaj czy i co odpowiedzą. Warto być wytrwałym i szukać własnej drogi w tym świecie. Jeżeli nie masz rozmiaru zero i min.175 cm wzrostu to spróbuj w agencjach dla modelek alternatywnych lub plus size.
Należy również pamiętać, że wiele agencji w Polsce bardzo krytycznie podchodzi do naszego wyglądu, a te zagranicą są bardziej otwarte.
Jeżeli nie agencja modelek to może agencja aktorska.
Trzeba się jednak przygotować na udział w długich i męczących castingach np.do reklam lub seriali.
W sumie każdy casting polega głównie na czekaniu, więc dobra stratega na “czaso-umilacze” np. książka (ostatnio udało mi się przeczytać całą książkę #GIRLBOSS) i działamy.

12894376_1037065629673260_1021728839_o

Gdybym miała zaczynać od początku mój pościg za modelingiem byłabym bardziej wytrwała i nie brała do siebie krytyki, która nie jest konstruktywna.
Poznałam ostatnio świetną terapię, która nosi nazwę F**K IT czyli OLEJ TO 😉 i na prawdę działa. Samą terapią zajmę się w osobnym poście, a w skrócie patent polega na tym, że na wszystko co Cię martwi mówisz sobie F**K it i starasz się o tym zapomnieć. Praktyka czyni Mistrza i uwierzcie działa. Chodzi o to, że często przejmujemy się nierealnymi rzeczami, które wydarzają się wyłącznie w naszej głowie (wiem, bo już ja to potrafię. 😉

Chętnie obserwuję modelki Victoria’s Secret. Można je kochać, nienawidzić, mogą nas wkurzać, ale myślę, że one znalazły złoty środek. Wyglądają pięknie i zdrowo. Mają swoje pasje, uprawiają sport i są prawdziwą inspiracją.

Wniosek: trzeba o siebie dbać , ćwiczyć, uczyć się języka, najlepiej angielskiego i nie pękać.IMG_7222

zukography.com

Wyznaję oczywiście zasadę, że jak nie drzwiami to oknem.
Mam wrażenie, że teraz oknem do świata mody są social media, bo jeżeli masz dużo fanów na insta,a nie masz odpowiednich wymiarów to jest duża szansa,że agencja i tak Cię zatrudni. Twój udział w pokazie będzie większą reklamą dla projektanta, itd.
Moja rada! Traktuj modeling jako zajęcie dodatkowe czyli dobrze mieć plan na modelingową emeryturę.
I nie ma się co użalać, że nie mamy kontaktów i bogatych rodziców, którzy mogliby nam pomóc w karierze jak np. Gigi Hadid. Są dwa wyjścia: poczekać aż nasi rodzice zostaną milionerami albo próbować własnych sił, bo gdzieś czytałam, że wszystko jest możliwe. 😉

Posted in Blog, Lifestyle and tagged , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *