IMG_0828

Jak dostać pracę w mediach – moje patenty

Wiele osób marzy o pracy w mediach. Część stawia na radio, ale większość myśli o pracy w telewizji. Nie ma jednej metody gwarantującej sukces, ale opisze Wam moje patenty.

IMG_0742

Już jako dziecko chciałam pracować w TV. Oglądałam różne programy,ale oczywiście nie wiedziałam jak to zrobić. Zero znajomości w branży i mieszkałam daleko o Warszawy. Postanowiłam sobie, że przy każdej okazji będę opowiadać, że chce zostać dziennikarką i może poznam kogoś, kto będzie wiedział jak ugryźć temat. 😉
Tak się stało i w liceum trafiłam na staż do radia RMF FM Opole.

STAŻ
Staże to dobry patent. Jeżeli sprawdzisz się podczas stażu jest duża szansa, że zaproponują Ci pracę. Podczas stażu poznałam pracę w radio od kuchni i zrozumiałam, że jednak chce do telewizji. Poznałam wiele osób z branży, więc łatwiej było znaleźć pracę przy produkcjach tv.
Po stażu w radio umiałam już przeprowadzać wywiady, operować głosem i montować materiały. Udało mi się również pozbyć drobnej wady wymowy. Moje ulubione ćwiczenie: korek z wina między zęby i czytasz dowolny tekst “na głos”. Łatwo nie jest, człowiek zapluwa się na śmierć, ale efekty spektakularne. :)
Z radia trafiłam do firmy produkującej programy TV dla dużych stacji telewizyjnych. Zostałam asystentem reżysera. Zaczęłam zarabiać pieniądze, a po stażu zostałam zatrudniona na stałe.

ON CZY OFF CAMERA
Ważne, żeby wiedzieć czy chcesz pracować przed czy za kamerą?:))
Prowadzenie programów jest najprzyjemniejszą pracą.
Krótsze godziny pracy, dobre pieniądze i popularność, dzięki której życie poza pracą rownież staje się przyjemniejsze.

IMG_4845

CASTINGI
To również dobra droga, żeby dostać się do TV. Info o castingach można znaleźć w internecie.
Moje ulubione strony:
www.grapevinejobs.pl
www.wirtualnemedia.pl

Z NETU do TELEWIZJI
Jest jeszcze jedna droga, która może prowadzić na wizję – internet.
Jeżeli Twój kanał w internecie jest popularny i coraz więcej osób o Tobie mówi, jest duża szansa, że telewizja się o Ciebie upomni.
Zostaniesz zaproszony do programu w roli eksperta od internetu albo na casting albo odrazu do prowadzenia programu.

na planie programu z Diablo Włodarczyk

kariera

HEJTERZY
Praca prezentera jest przyjemna i dobrze płatna, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i być gotowym na wieczną walkę o bycie na antenie. Konkurencja jest duża i niewiele programów utrzymuje się na antenie przez lata.
Trzeba dbać o wygląd i  dobrze mieć coś w głowie. 😉
Jeżeli masz wadę wymowy to koniecznie nad nią pracuj.
Gruba skóra i twardy tyłek też się przyda, bo pewnie będą pochwały, ale hejterzy nigdy nie śpią (a często udają Twoich kolegów z pracy. 😉

Posted in Blog, Lifestyle and tagged , , , , , , , , .

2 Comments

  1. Appreciating the time and energy you put into your forum and in depth information you provide. It’s good to come across a forum every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed information. Excellent read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account. Grudzien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *