img_3175

Czego nie mówić kobietom, które nie chcą mieć dzieci

Pewnie każdy z Was ma koleżanki, które nie chcą mieć dzieci. Jeszcze dwa lata temu sama należałam do tego grona. Wydawało mi się, że zupełnie nie nadaje się na matkę i uważałam, że instynkt macierzyński to jakaś choroba z obcej planety…..

img_4595-2

Teraz myślę zupełnie inaczej, ale mam koleżanki, które konsekwentnie trwają w postanowieniu i dzieci mieć nie chcą. Wkurzają się też na nawiedzone Matki (obecnie jestem dumną członkinią tego klubu), które regularnie suszą im głowę i zadają wiele pytań mających zachęcić kobiety do zachodzenia w ciążę. Ostatnio przegadałam sprawę z przyjaciółką i już wiem czego dziewczyny (które nie chcą mieć dzieci), nie chcą słyszeć….więc lepiej im tego nie mówić. 😉

  1. Nigdy nie dowiesz się czym jest prawdziwa miłość, jeżeli nie będziesz mieć dzieci  (moja dobrowolnie bezdzietna przyjaciółka na to: to znaczy, że nigdy nie kochałam rodziny i chłopaka….;))
  2. Kto się Tobą zaopiekuje na starość? (moja dobrowolnie bezdzietna przyjaciółka na to: ten sam dom opieki, do którego oddadzą Cię Twoje dzieci…).
  3. Nie chcesz zostawić po sobie śladu na ziemie? (moja dobrowolnie bezdzietna przyjaciółka na to: chcę, ale nie w postaci rozkapryszonego bachora…)
  4. Co ty robisz z całym wolnym czasem? (moja dobrowolnie bezdzietna przyjaciółka na to: karierę)
  5. Zegar biologiczny tyka, lepiej zdecyduj się na dziecko, zanim będzie za późno (moja dobrowolnie bezdzietna przyjaciółka na to: skoro instynkt nie obudził się do tej pory, to już się nie obudzi.
    image_6483441
    Moja teoria jest taka, że jak kobieta czuje się bezpieczna to instynkt się budzi. Wiem, że nie powinno się męczyć i indoktrynować przyjaciółek, która nie chcą mieć dzieci, ale ja jednak moją jeszcze pomęczę, bo ona naprawdę nie wie, ile szczęścia dają dzieci.:))
Posted in Blog, Mama and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *